Aktivitete

REFORMA ZGJEDHORE/ Fjala e Mediut në Kuvend më 5 Tetor 2017

Të nderuar deputetë!

Demokracia eshte Rend I Popullit.

Cdo pushtet e jep vetem ai populli, I cili nuk eshte turme, por bashkim individesh qe organizohen per te mbrojtur lirite dhe te drejtat e tyre te pakontestueshme nga askush.

Read More

Fjala e kryetarit Mediu në seancën e 12 shtatori 2017

Kryetari i Partisë Republikane, zoti Fatmir Mediu, mbajti fjalën e tij të parë, pas hapjes së sesionit të ri parlamentar 2017-2021. Në fjalën e tij, ai u foksua në farsën e zgjdhjeve të kaluara të përgjithshme, që shënuan blerje dhe trafik të votës, nëpërmejt parave të kanabisit, Por edhe gjithashtu nëërmjet intimidimit dhe kërcënimit të qytetarëve. Zoti Mediu në fjalë e tij, u ndal edhe në premtimet e qeverisë dhe programin e “Rama 2”, duke i cilësuar ato si hapa prapa në përspektivën evropianë që kërkon të ndërtojë Shqipëria. Më poshtë fjala e plotë e zoti Mediu:  Read More

FUSHATA 2017/ DY TAKIME NE VORE DHE NE BALDUSHK

“Nuk do të lejojmë asnjëhere që me paratë e korrupsionit, me paratë qe kanëë grabitur nga buxheti i shtetit, klanet prane qeverisë të blejnë votat e qytetarëve dhe të mbajnë sërish peng Shqipërinë”. Kështu u shpreh gjatë një një takim me banorët e Lagjes së Re në Vorë, kryetari i Partisë Republikane, zoti Fatmir Mediu. Në fjalën e tij, Mediu theksoi gjithashtu se tre muajt e rezistencës në Cadrën e Lirisë, kishin si qëllim madhor, zgjedhje të lira dhe të ndershme, të cilat do të finalizohen me ardhjen e Republikës së Re”.

Një tjetër takim me simpatizantë dhe përkrahës ishte edhe ai në Kodër-Vorë, ku zoti Mediu shpalosi programin politik dhe ekonomik të hartuar në bashkëpunim me ekspertët e kabintetit të kancelares Merkel. Gjihashtu Mediu u shpreh, se “Republika e Re” ka si qëllim forcimin e qytetarit dhe jo atë të qeveritarëve.

Një tjetër takim elektoral, zoti Mediu shoqëruar edhe kandidati tjetër republikanë në listat e Partisë Demokratike, zoti Blendi Sulaj, zhvilloi edhe në Baldushk, ku kreu republikan i njohu fermerët e zonës me përparësinë që alternativa e djathtë ka për bujqësinë.

Tur në Gjokaj, Levan dhe Picar: Ekonomi me taksa të ulëta

Kryetari i Partisë republikane zoti Fatmir Mediu zhvilloi disa takime elektorale gjatë ditës së djeshme. Dhjetra banorë dhe simpatizantë nga fshati Gjokaj, pranë bashkisë së Vorës, i rezervuan një pritje të ngrohtë kreut republikan, I cili shpalosi para tyre programin politik dhe ekonomik të Partisë Demokratike. Në fjalën e tij, zoti Mediu theksoi se forcimi i ekonomisë individuale ….. Read More

Mediu 3 takime në Kamzë, në mbështetje të Hoxhës dhe Premcit

Kryetari i Partise Republikane zoti Fatmir Mediu zhvilloi tre takime elektorale në bashkinë e Kamzës. I shoqëruar edhe nga dy kandidatët në listën e Partisë Demokratike, zoti Flamur Hoxha dhe Ahmet Premci, kryetari i Partisë Republikane u bëri thirrje banorëve që të votojnë nr.6 Partinë Demokratike, pasi vetëm kështu mund të shkëputen nga qeveria që i ka nëpërkëmbur për 4 vite dhe nuk I kanë dhënë asnjëherë llogari, dhe vetëm ka kërkuar ….. Read More